ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

Департамент архітектури та містобудування


Доповідачі:Департамент архітектури та містобудування

Рішення:

Неприйнято

Сесія:

LVIII

Скликання:

IX

Вид:

В цілому

Номер:

3796-9-з

Дата реєстрації:

16.02.2024

Проголосовано:

28.05.2024 12:26:53

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  12
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  19
 • Відсутні
  12

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 3796-9-зПроект рішення
№ 3796-9-з
ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА
Про надання згоди на прийняття земельної ділянки по вул. Одеській, 8 до комунальної власності територіальної громади м. Черкаси

Розглянувши лист Черкаської обласної військової адміністрації від 06.02.2024 № 2663-01-4 щодо надання згоди на прийняття земельної ділянки по вул. Одеській, 8 площею 0,1406 га, право державної власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер запису про право власності 39662511, реєстраційний номер об’єкту нерухомого майна: 2246597571101, до комунальної власності територіальної громади м. Черкаси, керуючись статтею 117 Земельного кодексу України та статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Черкаська міська рада

ВИРІШИЛА:1. Надати згоду на прийняття до комунальної власності Черкаської міської територіальної громади земельної ділянки площею 0,1406 га  по вул. Одеській, 8, яка за цільовим призначенням віднесена до земель житлової та громадської забудови (для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки (код КВЦПЗ – 03.11.).

 

2. Контроль за виконанням рішення покласти на департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради (Артур Савін) та постійну комісію міської ради з питань земельних відносин та архітектури (Роман Моторний).

Міський голова  

                     Анатолій БОНДАРЕНКО

   Пояснювальна записка

до проекту рішення:

«Про надання згоди на прийняття земельної ділянки по вул. Одеській, 8

до комунальної власності територіальної громади м. Черкаси»

 

Підстава: заява від 06.02.2024 № 2663-01-4.

Граничний термін прийняття рішення: 06.03.2024

Площа: 0,1406 га землі державної форми власності (власність Черкаська обласна державна адміністрація).

Згода на прийняття земельної ділянки по вул. Одеській, 8 до комунальної власності територіальної громади м. Черкаси.

 
Відповідно до частини 51 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності.

Відповідно до статті 117 Земельного кодексу України передача земельних ділянок державної власності у комунальну власність чи навпаки здійснюється за рішеннями відповідних органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють розпорядження землями державної чи комунальної власності відповідно до повноважень, визначених цим Кодексом.

У рішенні органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність зазначаються кадастровий номер земельної ділянки, її місце розташування, площа, цільове призначення, відомості про обтяження речових прав на земельну ділянку, обмеження у її використанні.

На підставі рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність складається акт приймання-передачі такої земельної ділянки.

Рішення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у державну чи комунальну власність разом з актом приймання-передачі такої земельної ділянки є підставою для державної реєстрації права власності держави, територіальної громади на неї.

До земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність, належать земельні ділянки, що використовуються Чорноморським флотом Російської Федерації на території України на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна державної власності, а також земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, крім випадків передачі таких об’єктів у комунальну власність. 

Відповідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 07.02.2024 земельна ділянка площею 0,1406 га по вул. Одеській, 8  віднесена до земель державної власності, власник – Черкаська обласна державна адміністрація.

Нерухоме майно –, розташоване на земельній ділянці наразі не є державним, та перебуває у приватній власності ТОВ «ЗОЛОТИЙ БЕКОН», згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 07.02.2024, номери запису про право власності: 48487323, 49772247 щодо нерухомого майна за №№ 2407041471101, 2082480471000.

 

 
Начальник управління земельних ресурсів, землеустрою та інспектування  

Руслан  ДОНЕЦЬ