ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

Департамент архітектури та містобудування


Доповідачі:Департамент архітектури та містобудування

Рішення:

Прийнято

Сесія:

LV

Скликання:

IX

Вид:

В цілому

Номер:

2109-9-рд

Дата реєстрації:

12.01.2024

Проголосовано:

28.03.2024 14:09:01

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

 • Підтримали
  23
 • Не підтримали
  0
 • Утримались
  0
 • Не голосували
  4
 • Відсутні
  16

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ ДРУК РІШЕННЯ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 2109-9-рд


              Проект рішення
             № 2109-9-рд
    ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА    
               
                 
Про перейменування вулиць 2-го Українського фронту, Галини Буркацької, Короленка, провулків

8-го Березня, Айвазовського, Атамановського у місті Черкаси
         
 

 
               
Відповідно до пункту 41 частини першої статті 26, частини першої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звіту про проведення громадського обговорення «Про найменування та перейменування об’єктів топоніміки», що проводилось з 09.06.2023 до 13.08.2023, Черкаська міська рада

ВИРІШИЛА:1.  Перейменувати вулиці та провулки у місті Черкаси згідно з додатком.

2.  Доручити:

2.1.  департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Черкаської міської ради із врахуванням затверджених вимог та рекомендацій організувати та забезпечити виготовлення, встановлення покажчиків з новою назвою;

2.2.  департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради підготувати та подати на розгляд виконавчого комітету проєкт рішення про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.02.2023 № 207  «Про перелік об’єктів топоніміки міста Черкаси»;

2.3.  управлінню інформаційної політики Черкаської міської ради офіційно оприлюднити це рішення в засобах масової інформації та на офіційному веб-порталі Черкаської міської ради (www.rada.cherkasy.gov.ua).

3.  Рекомендувати фізичним та юридичним особам, які мають у власності будинки та споруди, виготовити і встановити покажчики з новими назвами вулиць та провулків відповідно до вимог рішення виконавчого комітету від 24.01.2012 № 109 «Про затвердження вимог та рекомендацій до дизайну адресного господарства м. Черкаси».

4.   Контроль за виконанням рішення покласти на департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради (Артур САВІН) і постійну комісію міської ради з питань земельних відносин та архітектури (Олена АГАПОВА).

 
Міський голова                                                               Анатолій БОНДАРЕНКО
           


 
Додаток

до рішення Черкаської міської ради

від_______________ № ___________

 

  

 
ПЕРЕЛІК

вулиць та  провулків, які перейменуються у місті Черкаси

 

 

 


№ з/п Стара назва Нова назва
1 вулиця 2-го Українського фронту вулиця Романа Шухевича
2 вулиця Галини Буркацької вулиця В’ячеслава  Липинського
3 вулиця Короленка вулиця Володимира Мономаха
4 провулок 8-го Березня провулок Марусі Чурай
5 провулок Айвазовський провулок Михайла Драй-Хмари
6 провулок Атамановського вулиця Агатангела Кримського

 

 

Директор департаменту архітектури,

містобудування та інспектування

Черкаської міської ради                                                                       А.О. Савін

 

 

 

 

 

 

 
Пояснювальна записка

до проекту рішення:

 

«Про перейменування вулиць 2-го Українського фронту, Галини

Буркацької, Короленка, провулків 8-го Березня, Айвазовського,

Атамановського у місті Черкаси»

 

Пропозиції щодо перейменування зазначених вулиць та провулків розглядалися на засіданнях топонімічної комісії при виконавчому комітеті Черкаської міської ради та виносилися на громадські обговорення «Про найменування та перейменування об’єктів топоніміки міста Черкаси», що  відбувались з 09.06.2023 до 13.08.2023.

Під час громадського обговорення надходили наступні пропозиції :

вулицю 2-го Українського фронту перейменувати на вулицю Романа Шухевича.

Роман Осипович Шухевич (30.06.1907– 05.03.1950 ) – український політик, громадський і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Активний діяч ОУН, генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії 1943-1950, голова Секретаріату Української головної визвольної ради 1943-1950, борець за незалежність України у 2007 році посмертно присвоєне звання Герой України з удостоєнням ордена держави. Посмертно іменований найвищим почесним пластовим ступенем гетьманського скоба (1950).

вулицю Галини Буркацької на вулицю В’ячеслава Липинського.

В’ячеслав (Вацлав) Казимирович Липинський (05.04.1882 – 14.06.1931) – український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму. За Гетьманату – посол України в Австрії.

вулицю Короленка – перейменувати на вулицю Володимира Мономаха

Володимир ІІ Всеволодович Мономах (1053 – 19.05.1125) – князь смоленський, чернігівський, переяславський, великий князь київський (1113-1125) Представник династії Рюриковичів. Син київського князя Всеволода Ярославича і візантійської княжни Марії з роду Мономахів. Розширив руське законодавство, додавши до нього свій «Статут» (бл. 1113). Автор дидактичної праці «Повчання» (бл. 1109).

Провулок 8-го Березня на провулок Марусі Чурай

Легендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини, яка за переказами, жила в Полтаві. Відомо, що в козацькому війську музика відігравала об’єднуючу, агітаційну роль, а дума та пісні сприяли самоутвердженню. Народна мова Чурай це своєрідний генетичний код української нації з духом предків. Тож пісні, які створювала дівчина, підхоплювали насамперед козаки Полтавського полку, а під час походів поширювалися по всій Україні, надаючи їм статус народних.

Образ та доля знайшли відображення в творчості різних поколінь: Борис Олійни «До тієї Чураївни», Володимир Самійленко «Маруся Чураївна», Ліна Костенко «Маруся Чурай», а пісня «Я козачка твоя» у виконанні Раїси  Кириченка стала однією із сторінок життєпису – легенди. та інш.

Провулок Айвазовського на провулок Михайла Драй-Хмари

Михайло Опанасович Драй-Хмара (10.10.1889, Малі канівці Черкаської обл. – 19.01.1939, концтабір ГУЛАГ СРСР, Колиа) – український поет, літературознавець, перекладач доби розстріляного відродження.

Провулок Атамановського на вулицю Агатангела Кримського

Агатангел Юхимович Кримський (15.01.1981 – 25.01.1942) * український історик, сходознавець, мовознавець, вчений, орієнталіст, письменник і перекладач, політолог, один з організаторів Академії наук України (1918). Походив із кримськотатарського роду, що прийняв православ’я. Жертва сталінського терору.

 

 

 

 

 

 

 

Директор департаменту                                                                           Артур САВІН

 

 
 
   
   
    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Міському голові

Анатолію БОНДАРЕНКУ

 

 

 

 

         Прошу внести на сесію міської ради проект рішення «Про перейменування вулиць 2-го Українського фронту, Галини Буркацької, Короленка, провулків 8-го Березня, Айвазовського, Атамановського у місті Черкаси».

 

 

 

Директор департаменту                                                                Артур САВІН