ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 779-9-з

Проєкт рішення
№ 779-9-з
ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА
Про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою з організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду «Лісова пісня»
Враховуючи заяву комунального підприємства «Дирекція паків» Черкаської міської ради щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою з організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду, відповідно до статей 12, 19, 43-46 Земельного кодексу України, статей 25, 47 Закону України «Про землеустрій», Закону України «Про природно-заповідний фонд України», враховуючи рішення Черкаської міської ради від 23.10.2018 № 2-3716 «Про організацію об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення на території парку «Лісова пісня», відповідно до якого майновий комплекс «Лісова пісня» перебуває в господарському віданні комунального підприємства «Дирекція паків» Черкаської міської ради, рішення Черкаської обласної ради від 05.03.2019 № 29-48/VII «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду області», статтю 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Черкаська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Надати дозвіл на розробку проєкту землеустрою з організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду місцевого значення - парку пам’ятки садово-паркового мистецтва «Лісова пісня» орієнтовною площею 6,3000 га в районі вул. Лісова Просіка та автодороги Н-16.
На земельну ділянку наявні містобудівні обмеження та обтяження землекористування, а саме:
-  пов’язані із розміщенням частини земельної ділянки в охоронній зоні навколо інженерних комунікацій;
- пов’язані із розташуванням земельної ділянки у заповідній території «Черкаські берегові схили»;
- пов’язані із розташуванням частини земельної ділянки в санітарно-захисній зоні від АЗС.
2. Контроль за виконанням рішення покласти на департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради та постійну комісію міської ради з питань земельних відносин та архітектури (Агапова О.М.).
Міський голова  
А.В. Бондаренко


Пояснювальна записка
до проєкту рішення:
«Про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою з організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду «Лісова пісня»
 
Підстава: заява від 14.12.2020 № 76496.
Граничний термін прийняття рішення: 14.01.2021.
Організація та встановлення меж території природно-заповідного фонду місцевого значення - парку пам’ятки садово-паркового мистецтва «Лісова пісня».
 
Відповідно до статті 43 Земельного кодексу України землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Згідно зі статтею 44 Земельного кодексу України склад земель природно-заповідного фонду до земель природно-заповідного фонду включаються природні території та об'єкти (природні заповідники, національні природні парки, біосферні заповідники, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища), а також штучно створені об'єкти (ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва).
Згідно зі статтею 45 Земельного кодексу України використання земель природно-заповідного фонду землі природно-заповідного фонду можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.
Порядок використання земель природно-заповідного фонду визначається законом.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» Землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об'єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
Землі природно-заповідного фонду України, а також землі
територій та об'єктів, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну, господарську цінність і є відповідно до статті 6 цього Закону об'єктами комплексної охорони, належать до земель природно-заповідного фонду та іншого
На землях природно-заповідного фонду та іншого
природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних
комплексів та об'єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим
призначенням.
Відповідно до статті 47 Закону України «Про землеустрій» рішення про затвердження проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду та водоохоронних зон одночасно є рішенням про встановлення меж таких територій.
 
Начальник управління земельних ресурсів та землеустрою  
Р.Г. Донець