ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2664-9-рд

              Проєкт рішення
            2664-9-рд
    ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА    
               
                 
 
Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 22.08.2019 № 2-4753 «Про утворення центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя», внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 24.04.2017 № 2-1977 «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району  м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси»
 
         
 
Відповідно до статей 17, 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про соціальні послуги», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Порядку здійснення реабілітаційних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 № 31, наказів Міністерства соціальної політики України від 09.08.2016 № 855 «Деякі питання комплексної реабілітації осіб з інвалідністю», від 23.06.2020 № 429 «Про затвердження класифікатора соціальних послуг», від 03.10.2017 № 1576 «Про затвердження Примірних штатних нормативів чисельності працівників центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», розглянувши пропозиції департаменту соціальної політики, Черкаська міська рада
ВИРІШИЛА:
 
1. Внести зміни до рішення Черкаської міської ради від 22.08.2019   № 2-4753 «Про утворення центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя», внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 24.04.2017 № 2-1977 «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси», а саме:
1.1. Викласти пункт 3 рішення в новій редакції:
Затвердити граничну чисельність працівників центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» у кількості 31,5 штатних одиниць та визначити перелік його структурних підрозділів:
         відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю;
         відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю.».
1.2. Викласти підпункт 8.2. розділу 8 Відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю додатку 1 до рішення у такій редакції:
«8.2. До відділення можуть зараховуватись особи з інвалідністю, які досягли повноліття та мають фізичні та(або) розумові вади розвитку, за наявності відповідних медичних висновків.».
         2. Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації.
         3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника директора департаменту - начальника управління розвитку соціальної сфери департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Ніконенко Ю.В. та постійну комісію міської ради з питань гуманітарної та соціальної політики  (Холупняк К. О.).
                 
                 
Міський голова       Анатолій БОНДАРЕНКО
 
 
 
 
Пояснювальна записка
до проекту рішення Черкаської міської ради «Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 22.08.2019 № 2-4753 «Про утворення центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя», внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 24.04.2017 № 2-1977 «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси»
 
 
Проект рішення підготовлено з огляду на наступне:
1. З урахуванням звернень від батьків дітей з інвалідністю, які пересуваються за допомогою крісла колісного, на отримання послуги денного догляду, планується відкриття при відділенні соціальної реабілітації дітей з інвалідністю (далі-відділення 1) центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» (далі-реабілітаційний центр) групи денного перебування для таких дітей. Для забезпечення функціонування групи пропонується збільшити граничну чисельність працівників реабілітаційного центру з 27,5  до 31,5 штатних одиниць шляхом введення4 додаткових штатних одиниць у складі відділення 1, а саме: 1 штатна одиниця вихователя; 2 штатні одиниці помічника вихователя; 0,5 штатної одиниці практичного психолога; 0,5 штатної одиниці вчителя-реабілітолога. Можливість введення відповідних посад передбачена Примірними штатними нормативами чисельності працівників центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», затвердженими наказом Мінсоцполітики від 03.10.2017 № 1576. За попередньо проведеними розрахунками у разі прийняття відповідного рішення потреба в додатковому фінансуванні на оплату праці (з нарахуваннями) 4 штатних одиниць з бюджету Черкаської міської територіальної громади на 2025 рік становитиме 1 011750,00 грн.
2. З метою розширення переліку категорій громадян, які мають право на отримання послуг в реабілітаційному центрі у відділенні соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (далі-відділення 2) та надання можливості особам з інвалідністю, які досягли повноліття, отримувати реабілітаційні послуги незалежно від вікових особливостей, пропонується у положенні про установу зняти вікові обмеження для отримання таких послуг. Наразі право на отримання послуг у відділенні 2 мають особи з інвалідністю віком від 18 до 35 років, які мають фізичні та/або розумові вади розвитку, за наявності відповідних медичних висновків.
У разі підтримки міською радою пропозицій щодо зняття вікових обмежень для отримання соціальних послуг в реабілітаційному центрі, право та можливість на отримання реабілітаційних послуг, у тому числі соціально-психологічної підтримки, в установі, зокрема, набудуть військовослужбовці, які брали/беруть участь у захисті та обороні України від агресії Російської Федерації та отримали статус «особи з інвалідністю внаслідок війни», а також внутрішньо переміщені та/або евакуйовані особи з інвалідністю без вікових обмежень.
 
 
В.о. директора департаменту
соціальної політики                                                                         Юлія НІКОНЕНКО
Порівняльна таблиця
до проєкту рішення Черкаської міської ради «Про внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 22.08.2019 № 2-4753 «Про утворення центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя», внесення змін до рішення Черкаської міської ради від 24.04.2017 № 2-1977 «Про перейменування територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м. Черкаси та реорганізацію територіального центру соціальної допомоги Придніпровського району м. Черкаси»
 

п/п
Чинна редакція Нова редакція Примітка/обґрунтування
Текст проєкту рішення Черкаської  міської ради
1. 3. Затвердити граничну чисельність працівників центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» у кількості 27,5 штатних одиниць та визначити перелік його структурних підрозділів:
         відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю;
         відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю.».
 
3. Затвердити граничну чисельність працівників центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя» у кількості 31,5 штатних одиниць та визначити перелік його структурних підрозділів:
         відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю;
         відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю.».
 
Пропонується збільшити штатну чисельність працівників реабілітаційного центру з 27,5 до 31,5 штатних одиниць шляхом введення  4 додаткових штатних одиниць у складі відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, а саме: 1 штатна одиниця вихователя; 2 штатні одиниці помічника вихователя; 0,5 штатної одиниці практичного психолога; 0,5 штатної одиниці вчителя-реабілітолога. Можливість введення відповідних посад передбачена Примірними штатними нормативами чисельності працівників центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», затвердженими наказом Мінсоцполітики від 03.10.2017 № 1576.
Положення про Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Жага життя»
1 8. Відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю
«8.2. До відділення можуть зараховуватись особи з інвалідністю віком від 18 до 35 років, які мають фізичні та(або) розумові вади розвитку, за наявності відповідних медичних висновків.».
 
8.  Відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю   
  «8.2. До відділення можуть зараховуватись особи з інвалідністю, які досягли повноліття та мають фізичні та(або) розумові вади розвитку, за наявності відповідних медичних висновків.».
 
Підпункт 8.2. розділу 8. Відділення соціальної реабілітації осіб з інвалідністю Положення про реабілітаційний центр пропонується викласти у новій редакції з метою розширення переліку категорій громадян, які мають право на отримання послуг у відділенні соціальної реабілітації осіб з інвалідністю та надання можливості особам з інвалідністю, які досягли повноліття, отримувати реабілітаційні послуги незалежно від вікових особливостей, зокрема   військовослужбовцям, які брали/беруть участь у захисті та обороні України від агресії Російської Федерації та отримали статус «особи з інвалідністю внаслідок війни», та внутрішньо переміщеним особам з інвалідністю.