ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

Департамент архітектури та містобудування

Доповідач:

Департамент архітектури та містобудування

Підготував:

Департамент архітектури та містобудування

Галузь:

Галузева

Статус:

Чинний

Дата:

12.01.2024

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 2108-9-рд
Про найменування  вулиць Степанківської, Юрія Горліса-Горського, Павла Полуботка, Дмитра Сангушка, Миколи Міхновського, Кирила Розумовського у м. Черкаси»

              Проект рішення
             № 2108-9-рд
    ЧЕРКАСЬКА МІСЬКА РАДА    
               
                 
Про найменування  вулиць Степанківської, Юрія Горліса-Горського, Павла Полуботка, Дмитра Сангушка, Миколи Міхновського, Кирила Розумовського у м. Черкаси»
 
         
 
 
               
Відповідно до пункту 41 частини першої статті 26, частини першої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звіту про проведення громадського обговорення «Про найменування та перейменування об’єктів топоніміки», що проводилось з 09.06.2023 до 13.08.2023, Черкаська міська рада
ВИРІШИЛА:

1.  Найменувати вулиці Степанківська, Юрія Горліса-Горського, Павла Полуботка, Дмитра Сангушка, Миколи Міхновського, Кирила Розумовського у м. Черкаси згідно з додатком.
2.  Доручити:
2.1.  департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури Черкаської міської ради із врахуванням затверджених вимог та рекомендацій організувати та забезпечити виготовлення, встановлення покажчиків з новою назвою;
2.2.  департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради підготувати та подати на розгляд виконавчого комітету проєкт рішення про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 28.02.2023 № 207 «Про перелік об’єктів топоніміки міста Черкаси»;
2.3.  управлінню інформаційної політики Черкаської міської ради офіційно оприлюднити це рішення в засобах масової інформації та на офіційному веб-порталі Черкаської міської ради (www.rada.cherkasy.gov.ua).
3.   Контроль за виконанням рішення покласти на департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради (Артур САВІН) і постійну комісію міської ради з питань земельних відносин та архітектури (Олена АГАПОВА).
 
 
 
Міський голова       Анатолій Анатолій БОНДАРЕНКО

 
Додаток
до рішення Черкаської міської ради
від_______________ № ___________
 
 
 
 
ПЕРЕЛІК
найменованих   провулків у місті Черкаси
(відповідно до схеми)
 
 
 
 
№ з/п Стара назва Нова назва
1 вулиця  в районі аеропорту вулиця Степанківська
2 вулиця №3 вулиця Юрія Горліса-Горського
3 вулиця №13 вулиця Павла Полуботка
4 вулиця №14 вулиця Дмитра Сангушка
5 вулиця №15 вулиця Миколи Міхновського
6 вулиця №16 вулиця Кирила Розумовського
 
 
 
 
 
Пояснювальна записка
до проекту рішення:
«Про найменування вулиць Степанківської, Юрія Горліса-Горського, Павла Полуботка, Дмитра Сангушка, Миколи Міхновського, Кирила
Розумовського у м. Черкаси»
 
 У зв’язку з уточненнями до генерального плану міста з’явилися нові вулиці, які необхідно найменувати.
Вулиця Степанківська (розташована в районі аеропорту) – запропонована назва з розташування до найближчого населеного пункту с. Степанки.
Юрій Горліса-Горський – український військовий і громадський діяч, старшина Армії УНР, розвідник, письменник.
Павло Полуботок (близько 1660 – 29.12.1724) – український військовий та політичний діяч, Чернігівський полковник, наказний гетьман війська Запорозького Лівобережної України (1722-1724), Гетьман Глухівського періоду в історії України. Під час Північної війни виступив на боці Петра І. Заарештований за підписання Коломацьких чолобитних та супротив діяльності Малоросійської колегії. Помер в ув’язненні на території Петропавлівської фортеці.
Вулицю Дмитра Сангушка запропоновано найменувати на честь Дмитра Данила Сангушка – князя гербу Погоня Литовська (1530 – 03.02.1554), військового, державного діяча Королівства Польського, староста канівський, черкаський, житомирський і вінницький.
Микола Міхновський (31.03.1873 с. Турівка, Прилуцький повіт, Полтавської губернія) – український політичний та громадський діяч, ідеолог українського самостійництва, перший представник українського її війська, збройних сил націоналізму, адвокат, публіцист, діяч Української республіки і організатор її війська, збройних сил, засновник Української народної партії (1902). Автор брошури «Самостійна Україна» (1900), підготував проєкт Конституції (1905) Помер у Києві, УСРР. Відповідно до українського законодавства може бути причисленим до борців за незалежність України у ХХ сторіччі.
Скоропадський Павло Петрович (15.05.1873 – 26.04.1945) – гетьман України, український державний, політичний  і громадський діяч, військовик. Один з лідерів та ідеологів монархічного гетьманського руху. Зо його правління в Україні відбулась політика укранізації, запроваджена валюта «гривня», відкриття близько сотні українських гімназій, запровадження української мови у шкільній програмі, відкрито низку українських державних університетів. Відбулась стабілізація в країні, покращення економіки та покращення міжнародних відносин з Україною.
Кирило Розумовський (18.03.1728 – 09.01-1803) – український військовий, політичний та державний діяч, останній гетьман Війська Запорозького.
 
Директор департаменту                                                                    Артур САВІН